27° Piątek
21 Września

Sob

pixabay.com

Zadbaj o piękny wygląd po urlopie

Wiele osób chce perfekcyjnie wyglądać latem. Szlifujemy formę, odchudzamy się, chodzimy na zabiegi pielęgnacyjne do kosmetyczki. Często jednak zapominamy, że nasza skóra i włosy potrzebują regeneracji po upalnych miesiącach.

Pod palmami lub nad polskim morzem – tak większość z nas spędza urlop. Jednak długie kąpiele słoneczne oraz pluskanie w słonej wodzie niezbyt dobrze wpływają na stan naszej skóry i włosów. Po urlopie warto wybrać się do kosmetyczki i fryzjera.

Opalanie, nawet przy stosowaniu kremów z wysokim filtrem, negatywnie wpływa na nawilżenie skóry. Często kremy z drogerii i picie wody to za mało. Wtedy warto odwiedzić kosmetyczkę, która będzie w stanie ocenić kondycję skóry i dobrać odpowiednią kurację. Włosy latem również „dostają w kość” – słońce i słona woda wysuszają nasze kosmyki. Łamiące się i rozdwajające końcówki uratują regenerujące maski i sauna. Jeśli na palącym słońcu zapominaliśmy o zabezpieczaniu włosów, to może się okazać, że trzeba je skrócić.

Jesień to również idealny czas na rozpoczęcie przygotowań do... kolejnego urlopu. Depilacja laserowa, zabiegi z zastosowaniem kwasów czy zamykanie naczynek – wszystkie zabiegi najlepiej wykonać właśnie jesienią i zimą.

Przed chłodnymi miesiącami warto sprawdzić swoją kosmetyczkę. Gdy temperatury nie są już bardzo wysokie można wrócić do nieco „cięższych” kremów czy podkładów. Te produkty lepiej chronią np. przed chłodnym wiatrem.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner