26° Środa
18 Lipca

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt
pixabay.com

Wiosna, czas na aktywność fizyczną

Ruch to zdrowie. O tej prostej zasadzie warto pamiętać szczególnie teraz. Wiosna to bowiem idealny moment, aby rozpocząć aktywność fizyczną.

Wiemy, że nie jest łatwo. Słońca nie ma jeszcze tak dużo jakbyśmy chcieli, czujemy spadek energii i formy, a wiosenne przesilenie to dla naszych organizmów jeden z najtrudniejszych okresów w roku. Ale mimo to warto zmobilizować się do wysiłku fizycznego. Bo wpływa on pozytywnie nie tylko na ciało, ale też na duszę. Mowa o słynnych endorfinach, które uwalniają się w naszych mozgach po np. godzinnej wizycie na siłowni.

Od czego zacząć? Najprościej zwyczajnie wyjść na spacer. Przechadzkom coraz bardziej sprzyjać będzie wiosenna aura. Podjęcie postanowienia, że raz w tygodniu pieszo pokonamy większy dystans to, dosłownie i w przenośni, pierwszy ważny krok do przodu. Podobnie jak wysiadanie przystanek wcześniej w drodze do pracy, aby część trasy pokonać na własnych nogach. Nie trzeba wcale od razu biegać maratonów, aby zadbać o swoją formę.

Na bardziej zmotywowanych czeka szeroka oferta salonów fitness, które proponują zajęcia o rożnym stopniu zaawansowania i trudności. Od ćwiczeń przypominających spokojną jogę, po prawdziwe wyciskacze potu. Do wyboru są takie, które kształtują wydolność, rzeźbią sylwetkę lub mają relaksować. Niekiedy bywają połączone np. z tańcem.

Dla tych, którzy wolą spędzać czas na świeżym powietrzu i z rodziną, dobrym pomysłem są wycieczki rowerowe. Bezpiecznych tras do poruszania się z najmłodszymi w naszym regionie ciągle przybywa. Mniejsze pociechy mogą zaś podziwiać krajobraz z rowerowego koszyka. To sprawi, że cała rodzina nie tylko zdrowo, ale też przyjemnie spędzi czas.

Pamiętajmy: dobra kondycja fizyczna to większa odporność, lepsza sylwetka, zastrzyk energii na co dzień.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły