26° Środa
18 Lipca

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt
Archiwum

Warto zadbać o cerę

Większość z nas z utęsknieniem czeka na słoneczne dni. Warto pamiętać, że wiosna to ostatni moment na wykonanie ważnych zabiegów u kosmetyczki i kosmetologa.

Chcesz przygotować cerę na cieplejsze dni? Świetny pomysł. Po zimie warto zregenerować skórę twarzy i dekoltu. Pamiętaj jednak, że niektórych zabiegów nie powinno się wykonywać, gdy za oknem mocno świeci słońce. Dlatego z wizytą u kosmetyczki warto się pośpieszyć. Głownie chodzi o dwa typy zabiegów: zamykanie naczynek i peelingi kwasami.

Jeśli zmagacie się z „pajączkami”, czyli pękającymi naczynkami, to do kosmetyczki warto zapisać się już dziś. Naczynka pękają wszędzie – na rękach, nogach, twarzy, dekolcie. Latem kiedy rezygnujemy z mocno kryjących kosmetyków czerwone „pajączki” na twarzy są praktycznie nie do ukrycia. Dlatego warto pomyśleć wcześniej o zamknięciu pękniętych naczynek. Może to zrobić dermatolog lub kosmetolog przy użyciu specjalistycznego lasera. Pierwsze efekty często widać już po chwili, ale bywa i tak, że naczynko „zamyka się” przez kilka tygodni. Pamiętajmy, że po zabiegu należy unikać słońca.

Podobnie jest z peelingami chemicznymi, które są wykonywane kwasami. To zabiegi oczyszczające cerę. Delikatniejsze kwasy mogą być stosowane praktycznie u wszystkich, natomiast te mocniejsze u osób walczących ze zmianami skórnymi i trądzikiem. W takich przypadkach pomaga nie jeden, ale seria zabiegów wykonywanych w kilkutygodniowych odstępach. Słońce nie jest tu sprzymierzeńcem. Jeśli chcemy wybrać się na taki peeling warto zaopatrzyć się w krem z wysokim filtrem. I smarować się nim nawet w pochmurne dni. Latem kurację kwasami należy przerwać.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły