27° Piątek
21 Września

Sob

mat. organizatora

Uzdrawiająca moc terapii CO2, czyli karboksyterapia

Terapia dwutlenkiem węgla – „cudownym gazem”, czy inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej. Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca.

Karboksyterapia – to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem i zaburzeniami krążenia. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2).

Jak działa karboksyterapia?
Czysty CO2 jest wstrzykiwany w tkanki podskórne niewielką igłą. Przenika bez problemu do okolicznych tkanek. CO2 wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do podawanego obszaru oraz poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcje CO2 jest stymulacja kolagenu, co skutkuje zwiększeniem jej sprężystości. Ponadto, zwiększona ilość dwutlenku węgla wpływa na zmniejszenie zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę, a to oznacza, że  hemoglobina chętniej „zostawia” w tkance przyniesiony ze sobą tlen. Wysoka zawartość związku powoduje też tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co prowadzi do długotrwałej poprawy krążenia i dotlenienia tkanek. Tak więc zwiększenie stężenia dwutlenku węgla uruchamia kilka mechanizmów nastawionych na szybkie dostarczenie większych ilości tlenu do danej okolicy. Łączenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek (penetracja gazu) oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia, że karboksykoterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.

Czy CO2 jest szkodliwy?
CO2 jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Oznacza to, iż jest wysoce obojętny dla każdego organizmu. Można śmiało uznać go za „ekologiczny”, terapeutyczny czynnik. Szerokie spektrum działania gazu pozwala na mnogość zastosowań leczniczych. Tu prezentujemy kilka z nich. Terapia CO2 to najskuteczniejsza kuracja redukująca intensywny cellulit, która łączy mechaniczny oraz chemiczny wpływ na zniszczenie komórek tłuszczowych oraz odprowadzenie metabolitów. Jest alternatywą dla liposukcji. Nawet w 60 – 80 proc. minimalizuje rozstępy.

Usuwa zmarszczki. Przywrócą jędrność i elastyczność skóry twarzy oraz całego ciała. Minimalizuje worki i cienie pod oczami. Redukuje podwójny podbródek. Wzmacnia i regeneruje cebulki włosowe oraz zapobiega dalszej utracie włosów. Zwiększa grubość skóry.

Karboksyterapia jest zabiegiem medycznym dlatego jest dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych. Jest to zabieg bezpieczny, który może pomóc w poprawie zdrowia i wyglądu naszej skóry.

MAJESTIC DERM
ul. Emancypantek 4 (I p.)
Pruszków
tel. 731 00 08 08
www.majestic-derm.pl


Art. Sponsorowany
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner