27° Piątek
21 Września

Sob

pixabay.com

Moje życie uległo całkowitej zmianie

Wszystko zaczęło się od badań kontrolnych, które zrobiłam w marcu. I nagle szok, z laboratorium trafiłam bezpośrednio do gabinetu lekarza,padają słowa cukrzyca... powinnam panią hospitalizować.

Ponieważ doskonale znam tę chorobę, poczułam jak wiadro lodowatej wody wylewa mi się na głowę. Decyzja przyszła w parę sekund: spróbuję metodą naturalną, bez leków, tylko dieta i ćwiczenia. Jak nie wyjdzie, wtedy wezmę pod uwagę farmakologię. Wychodząc od lekarza już byłam na diecie, oczywiście tylko mentalnie, bo prawdziwą przygodę z dietetykiem zaczęłam parę dni później.

Pani Wioleta ułożyła dla mnie specjalny jadłospis,musiałam wyrzucić z diety produkty, które podnoszą poziom cukru we krwi. Początki były naprawdę ciężkie,moje otoczenie nie za bardzo dostosowało się do mojego nowego trybu życia. Wiecznie ktoś coś jadł, czego ja nie mogłam, wszyscy namawiali mnie: spróbuj chociaż kawałek, nic ci się nie stanie. Z resztą tak jest do dziś. Nikt nie rozumiał, że jeśli się złamię, to będzie oznaczało wyrok skazujący mnie na leki cukrzycowe.

Zmieniłam styl życia, nawet zmieniłam fryzurę. Dziś z uśmiechem na twarzy wspominam moje 79 kg oraz cukier na poziomie 250.Obecnie ważę 59 kg mam figurę jakiej nie miałam nawet będąc nastolatką, cukier prawie idealny. Czuję się rewelacyjnie, kondycję mam taką , że mogę brać udział w maratonach.

Rady dla wszystkich
Musisz zmienić swoje podejście, a uda Ci się osiągnąć cel,trzeba być konsekwentnym w swoim postanowieniu. Musisz zacząć ćwiczyć regularnie i zmienić swoje nawyki żywieniowe. Nie patrz na innych, nie słuchaj co mówią, sam decyduj o swoim życiu. Niech nikt mi nie mówi, że to trudne, że się nie da. CHCIEĆ TO MÓC – Kinga Gajewska.

Dietetyk Wioleta Kowalska
Pani Kinga po pierwszej wizycie w gabinecie szybko wprowadziła zmiany w odżywianiu i zastosowała się do zaleceń. Spotykałyśmy się regularnie, omawiałyśmy wyniki i układałam kolejny jadłospis. Pani Kinga zawsze miała ze sobą przygotowane posiłki i spożywała je regularnie, bez względu na to w jakim miejscu się znajdowała. Jest wspaniałym przykładem do naśladowania i motywuje innych do walki o własne zdrowie.

Centrum Dietetyki Pruszków
al. Niepodległości 5
Pruszków
575 651 660
www.pruszkow.dobrydietetyk.pl


Art. Sponsorowany
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner